שיטות לימוד אנגלית שונות

לימודי אנגלית כל השיטותבשנים האחרונות הבנו כי השפה האנגלית הפכה לחלק בלתי נפרד מחיינו ולא רק כשנוסעים לטייל מחוץ לגבולות ישראל. כניסת הרשתות החברתיות, הקניות באינטרנט, הסמארטפונים, הכול נמצא בהישג ידינו אבל, באנגלית.
כבר אין זו שפה בינלאומית לטיולים ועבודה בלבד. זוהי שפת המחשב והטלפונים אליהם התרגלנו וכיום גם ילדים קטנים משתמשים במילים באנגלית מבלי שידעו שזוהי שפה אחרת.
על כן, המודעות לשפה האנגלית עלתה בקרב האוכלוסייה כולה וכך גם הצורך האמתי ללמוד או לשפר אותה.
בעבר השיטה הנפוצה ביותר ללימוד השפה היתה באמצעות קורס אנגלית בבית ספר פרטי בקבוצה של 10-30 תלמידים. עם התפתחות הטכנולוגיה והזמינות תפיסה זו הולכת ומשתנה והקורסים שהכרנו פעם מפנים מקום לשיטות מתקדמות ויעילות יותר.

השיטות המובילות בשוק ללימוד אנגלית

לימוד אנגלית באינטרנט

לימוד אנגלית באינטרנט מאפשר לכל אחד ללמוד באופן עצמאי, מכל מקום ובכל זמן.
היתרון הוא שכל אחד יכול ללמוד ולהתקדם בקצב שלו, ללא כל התחייבות ובהרבה מקרים השירות מוצע במחיר אטרקטיבי.
החיסרון הוא שקורס כזה לא מתאים לכולם. כדי ללמוד לבד באמצעות האינטרנט צריך הרבה משמעת עצמית.

לימוד אנגלית בטלפון:

כן, כן, הבנתם נכון. אפשר גם ללמוד אנגלית בטלפון עם הג’רוזלם פוסט בשירות הנקרא לייטוק. רבע שעה או חצי שעה של שעור עם מורה לאנגלית בשעות הנוחות לכם ואתם בדרך הנכונה. הלימוד נעשה באמצעות שיחה ותיקון השגיאות הדקדוקיות, מלווה בהסבר ותרגול. המורים מתחלפים בכל שיעור וכך ניתן להקשיב ולהיפתח למגוון רחב מאוד של השפה על כל יופייה ולתרגל מצבים מציאותיים מחיי היומיום.

לימוד אנגלית באמצעות קריאה של עיתון:

שיפור והרחבת אוצר המילים באנגלית מומלץ באמצעות קריאת עיתונים בשפה האנגלית. ישנם עיתונים שונים, לגילאים שונים ולרמות משתנות. חדשות מכל העולם ממש כמו עיתון רגיל. הקריאה מרחיבה את אוצר המילים של השפה ומפתחת את הביטחון העצמי.
הדרך הטובה ביותר ללימוד השפה, אם אין באפשרותכם או בתכניתכם לנסוע ולחיות מספר שנים במדינה דוברת אנגלית, זה לשלב בין הדרכים השונות שהזכרנו כאן: לבצע שיעורים בטלפון לתרגול הדיבור, להירשם לסביבת התרגול לייט דיגיטל וללמוד את רזי הדקדוק מלווים בתרגולים, וכמובן לקרוא הרבה באנגלית.