אנגלית קלה - ג'רוזלם פוסט לייט

כיום אין צורך להשקיע אלפי שקלים ומספר שעות כל שבוע בקורסים שונים!

ג'רוזלם פוסט לייט הוא מגזין חדשות אנגלית קלה שיהיה הפתרון המושלם עבורך ויגיע מדי שבוע עד לביתך!

העיתון ג'רוזלם פוסט לייט מיועד למי שמעוניין לתרגל קריאה, אבל מעדיף טקסטים אותנטיים העוסקים באירועים המעסיקים אותנו כאן בישראל.

נושאי הכתבות מוכרים ברובם לקורא, כי הוא נתקל בהם במהדורות החדשות ובעיתונים בעברית.

באופן זה מתמקד הקורא בהבנת הסיפור המוכר לו כשהוא כתוב בשפה האנגלית וכך הוא מרחיב את אוצר המילים שלו.
העיתון כולל 32 עמודים המאגדים בתוכם כתבות במגוון נושאים – אקטואליה מקומית וחדשות מן העולם, כלכלה, בידור, אמנות, אופנה, ספרות עברית וספרות זרה, טיולים, בריאות, ספורט, תשבצים ועוד.

כתבות באנגלית קלה מחולקות ל 3 רמות קושי

הכתבות בעיתון מחולקות לשלוש רמות קושי – אנגלית בסיסית, אנגלית ברמה בינונית ואנגלית למתקדמים.

כל כתבה מסומנת בכוכביות בהתאם לרמתה. כל קורא כל אחד יכול למצוא את התכנים המתאימים לו ולהתנסות בכתבות ברמה גבוהה יותר ככל שיתקדם בקריאה.

בכל עמוד מופיע מילון עברי-אנגלי ובו מילים חדשות ומונחים קשים וחדשים מתוך הכתבות שבאותו עמוד.

  • כוכב אחד – רמה בסיסית, אוצר מילים מצומצם ומשפטים פשוטים וקצרים יחסית.
  • שני כוכבים – רמה בינונית, אוצר מילים רחב יותר, זמנים ומשפטים מורכבים יותר. מעט ביטויים פשוטים.
  • שלושה כוכבים – רמה מתקדמת, אוצר מילים רחב, משפטים מורכבים וארוכים, שימוש בכל זמני השפה ובביטויים מיוחדים.

אנו ממליצים לכם לבדוק בעצמכם את רמת האנגלית שלכם – התחילו בקריאת מאמר ברמת כוכב אחד. אם תרגישו שהקריאה קלה לכם, תוכלו לעבור ולנסות לקרוא מאמר המסומן בשני כוכבים, וכך הלאה.

עם אתם מרגישים בנוח עם מאמרים המסומנים בכוכב אחד או שניים, התמידו בקריאת מאמרים אלו עד שאוצר המילים שלכם יתרחב מעט, ותרגישו שאתם מוכנים לנסות שוב קריאה ברמה גבוהה יותר.

אם אתם כבר קוראים בנוחות מאמרים המסומנים שלושה כוכבים, זה הזמן לנסות גם ספרי קריאה באנגלית מקורית, לא מעובדת, בכל פעם מעט, עד שתרגישו בנוח.

je-lite


טיפים לקוראי ג\'רוזלם פוסט לייט
טיפ! ג'רוזלם פוסט לייט:
כשאתם קוראים באנגלית קראו בקול רם. כאשר אתם שומעים עצמכם קוראים באנגלית בקול רם זה משפר את ביטחונכם העצמי לדבר באנגלית

שאלות נפוצות

החוקים הדקדוקיים הם אבני היסוד של השפה. לכל שפה חוקי דקדוק משלה, והדרך העיקרית להפנמה שלהם היא חשיפה אליהם. ככל שנרבה לקרוא טקסטים הכתובים באנגלית טובה, כך ניחשף שוב ושוב לחוקי הדקדוק של השפה. הדקדוק נמצא בכל מקום ובכל טקסט שנקרא. אבל בתור לומדים של שפה זרה חשוב שנקרא טקסטים איכותיים, שנכתבו על ידי אנשים שכתיבה היא המומחיות שלהם ונערכו על ידי עורכי לשון המתמחים בהכנת טקסטים לקוראים שהם תלמידים של השפה. מלבד חשיפה לשפה חשוב גם להתנסות בדיבור בשפה. כאשר מצוי לפניכם טקסט איכותי באנגלית, תוכלו לנסות לשוחח על אודותיו תוך שאתם מסתמכים עליו. זוהי דרך נוספת להיעזר בעיתון ג'רוזלם פוסט לייט לשיפור הדקדוק באנגלית.
לצד כל כתבה בעיתון יש מילון עברי-אנגלי ובו מילים חדשות או מונחים קשים המופיעים בכתבה. לצד המילים באנגלית מופיע התעתיק שלהן – המילה האנגלית כתובה באותיות עבריות ומנוקדת. כך ניתן ללמוד איך הוגים מילים, גם אם זו הפעם הראשונה שבה נתקלתם בהן. נוסף על כך, רצוי לדבר על מה שקראתם בעיתון. תוכלו לעשות זאת עם בני המשפחה והחברים, ותוכלו אף לעשות זאת עם מורי לייטוק מבית הג'רוזלם פוסט שיפתחו איתכם שיחה, בהתאם לרמתכם באנגלית, בנושא הכתבות שקראתם.
בכל גיליון של העיתון ג'רוזלם פוסט לייט מופיע דיאלוג קצר באנגלית בנושא מחיי היום-יום. כך, למשל, ניתן למצוא דיאלוגים בנושא מעבר דירה, תשלומים וסידורים, עניינים שונים ממקום העבודה, נסיעות, תרבות הפנאי ובילויים, אמנות, חיות מחמד ועוד. הדיאלוג כתוב באנגלית במשלב סטנדרטי, כזה המקובל בשימוש בקרב דוברי השפה, לא גבוה מדי ולא נמוך מדי. ממש כפי שדוברי השפה האנגלית ברחבי העולם מדברים.
בפני הקורא-הלומד עומדים שני אתגרים מרכזיים: לפענח את השפה שבה כתוב הטקסט, ולהבין במה עוסק הטקסט. קורא ברמת מתחילים יתקשה להתמודד עם האתגר הכפול, ולכן מוטב לו לקרוא על נושאים מוכרים בשפה זרה. כך יכול הקורא לסייע לעצמו ולהפעיל את הידע הקודם שלו בנושא כדי לגשר על הפרטים שהוא חווה בתחום השפה. ככל שרמתו של הקורא משתפרת והוא יודע אנגלית טוב יותר, כך הוא יכול לעבור לקרוא את הכתבות העוסקות בנושאים שהוא אינו בקיא בהם.