רילוקיישן

גיוון הוא מילת מפתח בכל הקשור להנאה בחיים, ומה יכול לגוון יותר את חייכם מרילוקיישן? בין אם תצאו לרילוקיישן בגלל תפקיד חדש במסגרת מקום העבודה, ובין אם תעשו זאת כי החלטתם שאתם זקוקים לשנה-שנתיים של שינוי אווירה ותרבות, יש לכם צורך בהיערכות מוקדמת שמעבר דירה שגרתי בין עיר לעיר בתוך ישראל אינו מצריך. מה כוללת ההיערכות הזאת? לימוד אנגלית עסקית שתסייע לכם לעבור בהצלחה ריאיונות עבודה, לימודי אנגלית לילדים שיאפשרו להם השתלבות קלה יותר במוסדות החינוכיים שבהם ישתלבו בחו”ל, ושיפור אוצר המילים היום-יומי שלכם באמצעות קריאת עיתון באנגלית שתפתח בפניכם עולמות תוכן חדשים באנגלית שישמשו אתכם לשיחות בשלל נושאים עם החברים והשכנים החדשים שתכירו במקום שאליו תעברו.

כל המשפחה לומדת אנגלית!

כפי שניתן להבין, מאחר ששפה מדוברת היא הבסיס לתקשורת בין-אישית מוצלחת, נדרשים לימודי אנגלית לכל בני המשפחה כדי לאפשר השתלבות קלה בסביבת המגורים החדשה. אם ילדיכם עדיין לא הגיעו לגיל שבו אנגלית לבית ספר מעניקה להם בסיס כלשהו לרכישת השליטה באנגלית, תוכלו לשלב אנגלית קלה בשיחות ביניכם לבינם כבר עכשיו, בעזרת קורס אנגלית למתחילים בהרכב משפחתי, בעזרת שיחות האנגלית שמתוגברות ומונחות על ידי קורס אנגלית אונליין, או בכל דרך אחרת שבה תבחרו להעניק להם את היכולת לדבר אנגלית שוטפת בקלות, במהירות ומתוך עניין בשפה.

רילוקיישן דרך עיני הילדים

כאשר מדובר בילדים, רצוי להשקיע מחשבה רבה בדרך שבה מנחילים להם את השפה, מכיוון שילדים עלולים לאבד עניין מהר כאשר הם נתקלים בקשיים. חשוב מאוד למצוא מסגרת חיצונית כלשהי שתהווה מסגרת ללימוד אנגלית עבורם (וגם עבורכם) ותאפשר לכם לחלוק את חדוות לימוד השפה גם כשהם נתקלים בקשיים, מתמודדים עם אתגרים או אפילו חווים מעט חששות טבעיים לגמרבנוגע לרילוקיישן. חשוב להבין כי לפעמים בעת שקיים חשש ממעבר כזה, ילדים עשויים לפתח טינה תת-מודעת כלפי המעבר, ולהאמין בדברים שלנו המבוגרים עשויים להיראות כלא הגיוניים. למשל, ילד שחווה לחץ כי הוא חושש שאם לא ילמד אנגלית המעבר לא יוכל להתבצע, ולחלופין ילד המאמין כי אם לא ילמד אנגלית, יוכל לדחות את השינוי ואף לבטל אותו לגמרי. צריך לזכור כי מדובר בצעד רציני לא רק לכם כמשפחה אלא גם לילדים, וכי למרות הסביבה העוטפת שאתם מעניקים להם, ראיית העולם שלהם עלולה לפתח בקרבם חששות שיהיה לכם קשה לזהות אצלם.

למה, בעצם, ילד צריך ללמוד אנגלית בגיל מוקדם ככל האפשר?

יש גילים שבהם יכולות הלימוד של שפה שנייה או זרה אצל ילדים הן בשיאן, וחשוב לנתב את הלמידה לגילים הללו. בוודאי שמתם לב כי ילדים קולטים מהר יותר מאיתנו דברים חדשים, מנהגים חדשים והרגלים חדשים. בחלק מהמקרים הסיבה היא שקל להם הרבה יותר לעשות זאת כי הם, בניגוד לנו, אינם צריכים להתגבר על מטענים מהעבר ועל מנהגים מקובעים שאנו סוחבים איתנו ומתקשים להשתחרר מהם. ואולם נושא לימוד אנגלית שונה במקצת, מכיוון שלילדים בבית הספר היסודי כבר יש כישורי שפה מגובשים למדי. אמנם חסר להם אוצר המילים העשיר הנצבר בשנים שלאחר בית הספר, אבל כבר יש להם תבנית לשונית מובנית. למרות זאת, ילדים עדיין מצליחים לקלוט שפות במהירות רבה יותר מהמבוגרים, ולכן כדאי לנתב את היכולת הזו ללימוד בגיל צעיר ככל שניתן.