ישראל עוברת לאנגלית מדוברת

 

בתחילת שנת הלימודים הנוכחית, השיק משרד החינוך את התוכנית הלאומית להרחבה ולהעמקה של לימודי האנגלית, המוכרת בשם “ישראל עוברת לאנגלית מדוברת”. שתי המטרות המוצהרות של התוכנית הן להגדיל את שיעור נבחנים בבחינת האנגלית ברמה של 5 יחידות ולשפר את האנגלית המדוברת שבפי תלמידי ישראל.

 

ישראל עוברת לאנגלית מדוברת

 

תגבור לימודי האנגלית המדוברת

במשרד החינוך מכירים בחשיבותה של השפה האנגלית כשפה בין-לאומית, שפת האקדמיה והתעשייה. כבר שנים רבות שמקצוע האנגלית הוא אחד ממקצועות הליבה במערכת החינוך בישראל, וכל התלמידים נבחנים בו ברמות שונות. למרות זאת אין הישראלים נחשבים לדוברי אנגלית ברמה גבוהה. בשנים האחרונות גוברת ההבנה כי אין די בלימוד דקדוק השפה וספרותה, וכי יש לתגבר את לימודי האנגלית המדוברת.

 

ישראל עוברת לאנגלית מדוברת

 

האתגר העומד בפני הוגי התכנית והמורים בשטח הוא כיצד לגרום לתלמידים בכיתות לדבר באנגלית ללא מבוכה ולהעלות את הביטחון ושטף הדיבור שלהם. כולם מסכימים על עיקרון אחד: ככל שהתלמידים יתרגלו דיבור באנגלית כך יעלה ביטחונם להשתמש בשפה.
על הצורך הזה עונה שירות לייטוק מבית “הג’רוזלם פוסט”, המפגיש בין תלמידי התיכון ובין מאמנים אישיים דוברי אנגלית ברמת שפת אם העומדים לרשותם בכל שעה ומכל מקום.

 

אימון טלפוני אישי באווירה תומכת ומעודדת למידה עונה על הצורך של התלמידים לתרגל את האנגלית המדוברת שלהם ולקבל משוב מיידי המתמקד אך ורק בהם וביכולותיהם. שיחה חופשית באנגלית ללא המבוכה הכרוכה בדיבור מול החברים ללימודים, בגובה העיניים ובהתאם לתוכנית הלימודים בבתי הספר. כך התלמידים אינם נאלצים להמתין להזדמנות לדבר אנגלית רק בבית הספר, שם מוריהם צריכים לחלק את הזמן המוקדש לתרגול אנגלית מדוברת בין כל התלמידים בכיתה.

 

ישראל עוברת לאנגלית מדוברת

 

אי אפשר לדבר על שיפור האנגלית המדוברת מבלי להתייחס לסוגיית אוצר המילים. כדי לשפר את אוצר המילים בתחומים מגוונים – תרבות, אקטואליה, מחשבים, נושאים מחיי היום-יום ועוד – חייבים התלמידים לקרוא באנגלית וכמה שיותר. העיתונים לנוער באנגלית  מבית ה”ג’רוזלם פוסט” מספקים לתלמידים בגילים השונים חומרי קריאה מעודכנים ורלוונטיים, הנכתבים בצמוד לתוכניות הלימודים של משרד החינוך לכיתות בית הספר. המגזינים שמים דגש על העשרת אוצר המילים של התלמידים, ומספקים תכנים איכותיים הקרובים לעולמם של התלמידים.

 

שילוב של שני אמצעי הלמידה – קריאה במגזינים לנוער ושיחה עם מאמני לייטוק – תוביל את התלמידים לשיפור משמעותי במקצוע האנגלית, ותגדיל את סיכוייהם לסיים את חוק לימודיהם כשבפיהם אנגלית מדוברת שבעזרתה הם יכולים להשיג את מטרותיהם ולייצג את עצמם בכבוד בעולם.

לחצו לפרטים נוספים על תוכניות הלייטוק שלנו לתרגול אנגלית מדוברת