איך ללמד ילדים אנגלית?

אנחנו ההורים יודעים כמה חשובה השפה האנגלית בחיי היום-יום, ולכן אנחנו רוצים שילדינו ידברו אנגלית כבר מגיל צעיר. איך עושים את זה?

איך ללמד ילדים אנגלית

טיפים שיעזרו לכם לתרגל אנגלית עם הילדים בבית

להתלהב ביחד

עוד לפני שהילדים מתחילים בלימודי אנגלית, חשוב שתהיה להם גישה חיובית כלפי השפה. שתפו אותם בחוויות חיוביות שיש לכם בהקשר הזה – שירים באנגלית שאתם אוהבים, זיכרונות מטיולים לחו”ל שבהם הצלחתם להסתדר בזכות ידיעת האנגלית, הישגים שהשגתם בעבודה בזכות האנגלית הטובה שלכם.

קריאה בקול באנגלית

היום יש שפע של חומרי קריאה מעולים לילדים באנגלית, וקל מאוד להשיג אותם. בין אם אלה ספרים קלאסיים באנגלית לגיל הרך (כמו ספרי “פינוקי” שבמקור קוראים לו “Spot”), עיתוני ילדים המיועדים לרמת מתחילים או חוברות קומיקס. מצאו את הטקסטים שילדיכם מתחברים אליהם ומתאימים לגילם, ותרגלו יחד קריאה בקול. לתרגול הזה יש ערך רב, כי הוא עובד גם על הקניית אוצר מילים, גם על הכרת מבני המשפטים הנפוצים באנגלית וגם על שיפור ההגייה והמבטא. כשילדים שומעים את הוריהם קוראים בקול וחוזרים אחריהם, הם מרגישים בטוחים יותר להתנסות בשפה החדשה.

איך ללמד ילדים אנגלית

יצירה באנגלית

ילדים לומדים היטב באמצעות חוויה של החושים. לכן מומלץ להציג לילדים אוצר מילים חדש באנגלית באמצעות עבודות יצירה. אפשר להכין כרזות לחדר המבוססות על מילים באנגלית שיש להן משמעות חיובית – love, friendship, family, games ועוד. אפשר להמחיז שיר או סיפור באנגלית בעזרת תיאטרון בובות או עבודת הדבקה. עבודת יצירה פופולרית בקרב לומדי אנגלית מתחילים היא הכנת תגיות באנגלית לחפצים השונים בבית. יש לכם קרובי משפחה בחו”ל המדברים אנגלית? עודדו את ילדיכם להכין להם כרטיסי ברכה אישיים ויצירתיים באנגלית לרגל חגים, ימי הולדת וכל אירוע משמח אחר.

לחצו למידע נוסף אודות לימוד אנגלית לילדים

משחקים באנגלית

הרגילו את ילדיכם לשחק משחקים מוכרים באנגלית. למשל, החליפו את משחקי המילים שאתם משחקים בזמן נסיעות ארוכות במשחק הפופולרי “I spy”, שבמסגרתו צריך לנחש באנגלית מה רואים המשתתפים מבעד לחלונות המכונית בזמן הנסיעה. אפשר לקנות או אפילו להכין לבד בבית משחקי “רביעיות” באנגלית. עוד משחק שאתם יכולים לשחק עם הילדים בגרסתו באנגלית הוא “ארץ-עיר”, שבאנגלית נקרא Scattergories. כאשר הילדים שקועים במשחק, הם מתייחסים אל האנגלית פחות כאל מקצוע שלומדים אותו ויותר כאל אמצעי להשגת המטרה שלהם – לנצח במשחק. יתרון נוסף שיש ללימוד באמצעות משחקים הוא החוויה המשותפת. הילדים גם מתנסים בדיבור וגם בהבנת הנשמע, ואלה הן המיומנויות שהם צריכים כדי לנהל שיחות באנגלית בחיים האמיתיים.

אפליקציות ללימוד אנגלית

הילדים של היום לא מסתפקים רק בדרכי הלימוד הקלאסיות, אלה שאנחנו ההורים מכירים מילדותנו. הם מחוברים לטכנולוגיה מתקדמת כבר מגיל צעיר, ואנחנו יכולים לנתב אותם להשתמש בטכנולוגיה הזו כדי ללמוד אנגלית. שוק האפליקציות ללימוד שפות זרות משגשג בימים אלה, ובין כל המוצרים ניתן למצוא אפליקציות המיועדות ללימוד אנגלית לילדים בגילים השונים וברמות השונות. בחרו לילדיכם אפליקציה ידידותית ללימוד אנגלית באופן עצמי, ותנו להם להתנסות בחוויה. כמובן, עליכם להכיר את התכנים שמציגה האפליקציה בעצמכם. כך תוכלו לתרגל עם ילדיכם את אוצר המילים החדש ולעזור להם לשמר אותו.

לחצו למידע נוסף אודות לימוד אנגלית לילדים

זכרו! כדי להגיע לתוצאות מרביות יש להתייחס לנושא כאל חוויה מהנה ולא כאל מטלה דחופה. אם הילדים מביעים חוסר רצון לעסוק באנגלית בבית, בדקו מה הסיבה לכך ונסו לתכנן את תרגול האנגלית כך שיתאים לקצב של כל ילד וילד ולרמתו.